SHOE OF THE FUTURE
Diabetes II komt meer en meer voor. Ruim 422 miljoen mensen wereldwijd leiden eraan.
Diabetes heeft op vele gebieden een negatieve invloed op de kwaliteit van leven. Het kan leiden tot beschadiging van het hart, de nieren, ogen en lymfen en in uitzonderlijke gevallen kan diabetes leiden tot amputatie. Een goed voedingspatroon en de mogelijkheid om te kunnen blijven bewegen verlaagt de kans op het krijgen van diabetes II.
Zouden schoenen die je helpen te bewegen helpen?
Hoe zou het zijn als je schoenen je motiveerde om te bewegen? En als je tegelijkertijd feedback van de sensors in je schoenen krijgt over je fysieke conditie? Hoe zou het zijn als de schoen zichzelf kon ontwikkelen en zijn kleuren en uiterlijke kenmerken kon veranderen?
Dit is de context en de inspiratie achter de ontwikkeling van de ‘Shoe of the Future’.
De ‘Shoe of the Future’ is een antwoord op de bovenstaande vragen omdat:
- het bovenmateriaal gemaakt is van ademend netwerk;
- het geleidend material van kleur kan veranderen;
- het gemaakt is met zo min mogelijk gebruikte naden;
- de zolen 3D geprint zijn, ze hebben een auxetic structuur voor optimale schokdemping en minder contrefortdruk.
Deze diverse materialen zorgen voor een perfecte balans tussen steun en zachtheid.
De ‘Shoe of the Future’, wordt geleverd met een APP, NiMO - The Nimco Intelligent Mobility Optimizer.
De schoen heeft sensors die de vochtigheid, bloeddruk, gewicht, hartslag, hitte en calorieverbruik meet. Een GPS systeem, voor het volgen van de locatie, kan worden toegevoegd. GPS kan de beste routes adviseren, zodat je tijdens je training of wandeling niet langs fast food restaurants komt.
De ‘Shoe of the Future’ ontwikkelt mee met de dragers fysieke conditie. Zodra je fitter wordt, gaat een beloningssysteem in werking waarmee je meer opties krijgt voor de verandering van de fysieke kenmerken van de schoen en de verandering van de kleuren. Bovendien kan je kortingen krijgen. En kan je misschien in de toekomst de verzekeringsmaatschappij zo ver krijgen dat je korting krijgt op je zorgverzekeringpremie.
Dit project is een oefening dat heeft geresulteerd in een prototype, maar NM4Y is ervan overtuigd dat dit de toekomst van schoenen is. En bovendien weten we zeker dat de toekomst NM4Y draagt!
